Grupac alpin privat

V létě si tam jedou všechny hlavně užít, tak Marie - Amor Marie privát, Praha 5, je to o dost jednodušší. Spíše jde o skrytou Marie - Amor Marie privát, Praha 5, reklamu. Zdravim, nevite jestli neni naka tapina v mestecku Kudowa - Zdroj? A nedivte se když vás nějaká holka odmítne Jednu Maďarku a 2x Dominik. Nebo neco co neni tak moc Marie - Amor Marie privát, Praha 5, provařený.

Marie - Amor Marie privát, Praha 5, a jen primitiv stále kope kolem sebe. Zároveò se zeptat, Marie - Amor Marie privát, Praha 5, kam chodí turisté všude jsou rozdìlená místa, kam chodí pøevážnì mistní a kam turisté.

Tam to je o rychlovce. Hostinné erotická seznamka vlakem ze stanice Alameda Principal. Zašel bych rád znova za Terezkou, ale není možnost, zrovna. Se 2 jsem se i sešel byly to Marie - Amor Marie privát, Praha 5, ty slušný, né podvodnice. Pak už Marie - Amor Marie privát, Praha 5, na telefon nereagovala.

Dale bych doporucil Marie - Amor Marie privát, Praha 5, weby http: Tak mám další dvě zkušenosti z Málagy. Marie - Amor Marie privát, Praha 5, S dva čůráci v kundě tvým slovníkem tě do háje pošle daleko víc holek a tak si svou flustraci vybíjíš jinak.

Dost lidí si řekne: Nojo, vzbuďte se, přece si vážně někdo nemyslí, že to bude tak snadné? Tak předně, OWA běží ve dvou režimech. Plný je podporován jen IE. Ostatní prohlížeče se dostanou jen do verze Lite, která je fakt osekaná. Dalším problémem je oznamování příchozí zprávy.

U verze Lite neexistuje. U IE jedině něco vyskočí, ale myslím, že jen v rámci okna IE. Zprovoznit na exchange třeba pop3 a použít nějaký pop3 checker pro win.

Osobně jsem našel jen jeden vhodný pop3 checker PopTray , který napsal někdo v delfínovi s hafo externíma knihovnama. Osobně jsem potřeboval něco, co je česky, notifikace vyskočí nad všechny okna, podporuje změnu systray ikonky. Nakonec jsme se na něj vykašlali a nastavili jsme všem outlooky. Já v linuxu nejdříve používal pop3 checker, ale pak jsem si stáhl CrossOver v době, kdy codeware prohrály nějakou sázku a uvolnili na den volně ke stažení všechny balíky a spouštím si v linuxu Outlook Funguje v něm vše potřebné a dobře včetně vyskakovací notifikace, která mi vyskočí vždy na aktuální ploše nad všemi okny, i systray ikonka fachčí ok a ukazuje new mail.

V Exchange je údajně naposledy Public folders. V novějších verzích už nebude a firmy si bucou muset ukládat kontakty přímo do kontaktů v exchange. A jaké, že to má výhody? Nu, když jsem migroval kontakty ze starého mailserveru, tak bylo vytvořeno několik sekcí. Ty sekce měly vůči sobě duplicitní záznamy, což se v našem případě hodilo. Každé oddělení mělo svůj seznam a ten si udržovalo.

Opravdu by mě zajímaly výhody tohoto řešení: Exchange jsem ještě netestoval, tak nevím, zda tento slib MS dodržel a zda to bude stejné jako v exchange Chvíli jsem zagooglil a stále ten Edge transport, jenž musí být na odděleném serveru. Až pak jsem našel, že část funkcionalit tohoto transportu lze doinstalovat do Exchange pomocí powershell skriptu, jenž je součástí instalačky. AD padlo, Exchange padnul. Doménu pro klienty nemáme rozjetou a tudíž není ani potřeba nějak extra zálohovat Doménu.

ID v event události nemělo extra upovídanou hodnotu. Zaslalo se to tedy firmě, jenž nám Exchange zprovoznila. Bylo potřeba, nastavit právo na mailboxy, aby je Administrátor mohl spravovat. Mohli jsme šahat bez zadání hesla všem do mailboxů a nastavovat outlooky kalendáře, filtry apod. Právo na mailbox lze naklikat, jenomže klikejte si to po každém vytvoření uživatele.

Nakonec jsem našel řešení. Nastavit práva pomocí cmdletu přímo na celou Databázi je třeba být v Exchange Management Shellu: Zdálo se mi, že jde o stejný případ jako při prvním pádu.

Člověk si řekne, že půl roku běžěl ok, ale já se pak díval do historie a uvědomil jsem si, že nikdy neběžel pomalu ani dva měsíce v kuse. Vždy jsme ho kvůli něčemu museli restartovat. Začal jsem tedy zjišťovat, jak se věc má. Nakonec jsem na řešení přišel. Exchange oplývá super fičůrkou zřejmě to má MS opravdu dotáhlé do dokonalosti: Výsledek je nula nula nic dostupné paměti. Management console má na serveru minutové odezvy a nastavit v ní je něco nemožného.

Googlení vzalo za své. Poslední je tedy to, že když má server k dispozici 6GiB fyzické paměti, tak se musí kešování db omezit max. Prvních pár měsíců se to zdá býti optimální, ale nyní je stejně zežraná paměť na nějakých 6,7GiB a Management Console je opět šnek: Ale aspoň to už nepadá: Nikdo se nemůže připojit s outlookem. Hmm, kouknu na server, paměť je ok. Divné, volné místo na céčku je také ok.

Dívám se na běžící služby a ok. Juknu do eventu a hle. Hned byl jasný důvod. Microsoft pěkně uvádí, že velikost databáze může být až 16TB. Ale abychom to neměli tak jednoduché, tak u verze standard omezuje velikost databáze asi na 50GiB.

Pokud máte nainstalovaný SP1, tak zde je limit zvýšen na GiB. My jsme dosáhli limitu GiB. Databáze se zamkla a konec. Po chvilce googlení přijde člověk nato, že je třeba udělat drobnou úpravu v registru a restartnout službu , jenž se startá o storage Information Store service.

Další odkaz řešení třeba zde. Různé kopie emailů do jiné databáze apod. Aby si uživatelé ukládali zprávy na lokál do PST už také nepadalo v úvahu. Chceme mít vše pod kontrolou, všechno zálohované a nesázet na uživatele. Nakonec po dlouhém googlení a poradnách jsme přišli na dvě řešení.

Samotné emaily jsou uloženy na file systému v zašifrované podobě. Do databáze se jen ukládají indexy a linky na ty fyzické soubory. Je kdispozici outlook connector, který integruje do outlooku přístup do archivu pro uživatele. A teď hádejte, jakou db tento soft podporuje? Takže když byste chtěli archivovat, údajně jedním z nejlepších programů k tomuto účelu, tak musíte ještě vypláznout dalších klacků za databázi.

Takže Mailserver vyjde přes klacků a to samé archivace. Pro mailboxů jsme ho v akci před Vánoci kupovali za 75 ,-Kč. Testovali ho kolegové, zda bude pro naše účely dostačovat. Moc jsem mu něvěřil, ale nechal jsem se ukecat a souhlasil jsem s ním.

Emaily jsou opět uchovávány na file systému a v db jsou na ně jen odkazy. Umožňuje přístup klientů přes web rozhraní a další a další věci včetně outlook connectoru.

Cena vedení i nás jasně přesvědčila. S odstupem času usuzuji, že to byla asi chyba: Možná se o tom někdy rozepíšu, pokud by byl zájem. Mimochodem, zde je seznam majkrosoftem doporučených programů pro archivaci a zálohování: Exchange Server Partners: Na Server s exchange se nainstaluje klient a ten umí zálohovat buď celou databázi, nebo jednotlivé mailboxy.

Celá datábáze GiB se na Gib síti zálohuje necelé 2 hodiny. Pokud chcete zálohovat jednotlivé mailboxy, tak záloha trvá 6 hodin: Myslel jsem, že je to výborný program na zálohování, aspoň se tak o něm mluvilo. Koupil se upgrade na aktuální verzi Tento zálohovací nástroj je komplikovaný a zabugovaný stejné nastavení záloh funguje na jednom serveru, na druhém nikoli.

Náhodně někdy vyskočí, že medium nebylo nalezeno, když se job spustí znovu ručně, tak ho to najednou najde atd. Když vyměním přes hotswap disk, tak se záloha provede, ale historie záloh se neudrží a smaže se. Když vyměním disk a restartuji, tak se záloha provede ok. Je to šílený moloch, který pěkně zaneřádí systém. Dalším problémem je obnova dat. Spadne zálohovací server a není zrovna jednoduché ty data obnovit pomocí jiného stroje. A že jediný řešitelný problém je aktualizace od MS, která je ovšem dostupná pouze jen pro 32bit systém.

Kolega to chvíli řešil, ale nevyřešil a pak odešel za prací, jenž měl blíže k domovu. Když jsem neměl moc práce, tak jsem se k tomu vracel a hrál si, zda to nejde nějak pořešit.

Asi potřetí, co jsem se k tomu vrátil, jsem vyřešil část porblému. DNS totiž vyhazovalo stále warning logy do eventu. Bylo to kvůli root doméně ". No, nakonec jsem zjistil fakt skvělou věc. Přežila tam hafo restartů a bůh ví čeho.

Nešlo jí ani odstranit. Nejdříve jsem musel změnit typ domény v té cache a až poté přestaly vyskakovat chybky s Event ID: The DNS server will attempt to load this zone again on the next timeout cycle. This can be caused by high Active Directory load and may be a transient condition. Pak začne vyskakovat ještě Event ID Něco v tom smyslu, že dns každou chvíli plive do eventu a není to dobrý. S odstupem času koukám, že v tom eventu je opět milion záznamů s Event ID a Root doména v dns cache je opět integrovaná v AD.

Chjo, asi jsem opravdu břídil: Po restartu je opět typu AD, ale do eventu stále nic neskáče. Hmmm, třeba už bude klid: D A co jsem si z této roční zkušenosti odnesl? No, tak v bodech: V dnešní době si je většina groupware řešení konkurence schopná.

Exchange má jen tu výhodu, že jsou všude outlooky a tudíž nikdo nemusí řešit klientské aplikace, licence, jejich nákup a instalaci.

Nejsou k dispozici dema, trial verze apod. Nejsou k dispozici žádné recenze a rozumné plky o funkčnosti daného produktu. Jediná možnost je, kontaktovat distributora daného software, který vám ho předvede někde na jejich firemním stroji a s trochou štěstí se za těch pár hodin o tom produktu něco dozvíte. Zjistit, jak jsou data ukládána, jak vše funguje? Jedině od nějaké konzultační firrmy. V posledních dnech se ani nedostanu přes rozcestník, který má CA na svých stránkách.

Jednou jsem se k nim doklikal a raději si odkaz rovnou zařadil do záložek A takto bych mohl pokračovat. Samozřejmě existují výjimky vzor vší počestnosti je třeba oracle , ale pořád je to děs běs. Kdyby ony firmy daly k dispozici manuály, nějaký pořádný wikiny a trial verze, tak by zákazníci nemusely utrácet x desítek tisíc za školení a možná by se ještě rozkřiklo, že ta sláva toho produktu již není aktuální. Na druhou stranu, má to všechno aspoň jedno pozitivum.

Za ten rok jsem se naučil s Exchange pracovat, nastavovat ho, ladit a to samé se Serverem Teď si dost očuchávám SBS a hlavně Exchange Jako novinku tu máme SBS vista jako server: Pomalu se ze mě začíná stávat aj MS Server správce a já myslel, že s hackováním winxp si vystačím: Musim rici, ze celkem trefny komentar, i kdyz je psan z hlediska cloveka, ktery zacinal na Linuxu a MS prilis zkusenosti nema.

Ja jsem zacinal na MS a o MS produkty se staram pomerne ve velkem a navic jiz dlouhou dobu pracuji zaroven s linuxem, takze jsem schopne srovnavat. Muzu rici jednoznacny vysledek: Jedine problemy ktere jsme pri nasich mailboxech mely byly zapricineny NODem To se tyka samozrejme pouze groupwise a i ten vyuzivame jen v mensim meritku.

Samozrejme jako mailovou branu mame linux jak jinak. Antispam na MS Exhchange je smesna nefunkcni fraska. Ale logovani je dlouhodoby prolem MS produktu, ktery MS nijak nereni. Samozrejme jednotlive veci musi byt oddeleny hlavne z hlediska obnovy. Obnova systemu je napr. Proto pokud jsou radice AD oddeleny je obnova ze zalohy pomerne jednoducha.

I obnova mailboxu ze zelohy je sice casove narocna, ale pouzitena. Jinak musim souhlasim z autorem, ze MS Exchange je naprosty nedodelek a shit, ktery ma za cil se zalibit kravatakum a maximalne nasrat administratory! A hlavne boze te prosim, at se nikdo v nejblizsi dobe nerozhodne, ze prejdeme na MS Exchange !!!!! Nedavno jsem byl na skoleni na tema prechon z MS Exch   na I kdyz mam pomerne znaecne znalosti, stacila chvile nepozornosti pri realizovaci sloziteho postupu pri migraci na Ms Exch a v tu chvili nebylo mozne odinstalovat puvodni MS Exch Kazdopadne jeste kometar k zalohovacimu sw: Pracoval jsem takrka se vsim a musim dat za pravdu autorovy clanku, ze ArcServer je naprosty shit.

Docela pouzitelny je HP OmniBack. Omlouvam se za pravopisne chyby. Psal jsme to ve spechu. Ano, zapente na klikani a naucte se powershel, ale jak mele zvladate powershel, tak toho udelat s EX docela dost. Nastaveni DNS ve vasem pripade mi nejde dohlavy.

V pripade ze jste vytvareli novou domenu, tak je to automatika. Popravde receno, nevim co se na tom dalo zkazit.

Zalohovani - ve vetsine pripadu se pouziva Symantec backup exec, takze se s tim musi pocitac. Ten zazalohuje i samotne mailboxy.

Ono to neni jednoduche najit nekoho, kdo vam plati dalsi vzdelavani a zaroven poskytuje moznost si to v praxi vyzkouset. Oni Vas nechaji si stim hrat v pracovni dobe ne? Nasadeny Exchange uz funguje ale bol to tuhy boj. Doteraz ziadne zo slubovanych skoleni: Nemozem sa pozerat na to, ako ten humus vytazuje dve 4jadrove masiny so 16 giga ram plus raz tolko swapu.

Popri tom doziva starucky postfix na SunFire vke ktory za 6 rokov nemal problem. Proto pozor na manazery s nadstandardnimi platy. Vim, ze hospodarstvi Ceske Republiky stoji a pada s temito schopnymi, vykonymi, Presto to vsechno je ovsem potreba obcas tyto nadcloveky poradne pretahnout necim pres hlavu, aby si uvedomili, jake skody dnes a denne nasi spolecnosti pusobi.

Řešil jsem něco podobného pro cca schránek a mam to za stejný prachy co vy pro 25 schránek. Tuším se tomu říká Kerio Mailserver. Vše je za ty prachy OK i z Blackberry. A navíc mně to pro ty masy běží v 1 nepříliš rozežraném virtuálu. Nerad dělám reklamy, ale tuším mám už 2 roky po starostech. Když mám maximální velikost příchozí zprávy např. To je ze "zivota" Asi by se dalo vypravet podobne Já sice s Windows na desktopu nemám většinou moc problémů, nicméně na serveru bych ten krám nechtěl, ani kdyby mi za to zaplatili Jednou jsem se k nim doklikal a raději si odkaz rovnou zařadil do záložek.

No - mozes len lutovat, ze o tej zimbre si vela nerozmyslal. Tak ja mam napriklad samozrejme okrem tych mensich jednu instalaciu o cca mailboxoch a:. Teraz absolutne netusim, ze akym tonom si to pisal ci fakt opytovacim, alebo ironickym ale kazdopadne zimbra fakt nie je len nejaka sprosta nadstavba nad postfix. A ked idem do podrobna, tak napriklad aj na opensource edicii mas vela toho na vyber. Konkretne ja doma samozrejme kvoly cene pouzivam na nasom rodinnom serveri opensource verziu a na synchronizaciu s priatelkynym IPhonom a mojim Windows Mobile pouzivam http: Takze - kludne tomu uverim, ze exchange ma aj nejake ine netusene moznosti o ktorych sa mi ani nesniva, ale zaroven verim, ze ich prakticky skoro nikdo nevyuzije.

Takze sumasumarum - zimbra nie je len nejaky sprosty mailovac samozrejme maily, kalendare, zdielane a co ja viem ake este kontakty, jabber, plna synchronizacia, A proč ste neuvažovali o Kerio mailserver? Verze i pro OS linux - nižší náklady, cena za klienta cca Kč, Outlook Connector Online i Offline, jednoduché administrační rozhraní. Lepší vlastnosti než Exchange. Migrašní nástroje podporující i IMAP. Styl Standardní světlý Oficiální tmavý. JURI schválil novelu směrnice o autorském právu v online prostředí.

Praktické úlohy z kybernetické bezpečnosti. Školení, kurzy, semináře a rekvalifikace ». FreeBSD slaví 25 let. Google YouTube žádá po Blender Foundation zapnutí reklam. Oficiální YouTube kanál Blenderu je blokován. Jak čtete delší texty z webových stránek?

Nový nejvýkonnější superpočítač Jaderné noviny — Připojování souborových systémů bez práv v roce 20 HDmag. Střípky z IT - 3: Uhádnete, kde byl problém?

Přístup k archivovaným zápisům za jednotlivé měsíce. Poslední screenshot mého desktopu. Přístup na osobní hlavní stranu a na hlavní stranu všech blogů. Copak si o tom myslíte? Já bych to všechno lehce vyřešil, takový základy, jsi amatér. Toto není pravda, článek je neobjektivní. Také bych to chtěl někdy zažít. Pár much ten Exchange má, ale jinak je to super grůpáč. Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědět Sbalit Link Blokovat Admin. Proč jste nešáhnuli třeba po PostPathu? Náklady jsou oproti Exchange který jsme měli my zhruba třetinové až čtvrtinové kalkulace pro mailboxů. Abych pravdu řekl, tak na zprávičku tady na abclinuxu si vzpomínám, ale jen potom, co jsem si jí znovu přečetl. Teď jsem se třeba pokusil doklikat na cisco stránkách na ten mailserver a kdežpak, úspěšně se v jejich rozcestníku ztrácím: My měli to štestí, že jsme to zakoupili ještě před tím, než je Cisco zkoupilo Takže máme přístup na support, FTP pro aktualizace atd.

Jinak teď se na to proklikat je vážně děs. Ale jinak PostPath funguje parádně. Ahoj Kečupe, díky za pěkný příspěvek. Máš zkušenosti se serverama ?

Tam totíž ntbackup není. Dá se doinstalovat ze stránek MS, ale ten neumí zálohovat, jen obnovovat. Někde jsem četl návody, jak ho tam šoupnout i s dll knihovnama z win2k3, ale to je humusárna, kterou bych na produkčním serveru nikdy neudělal a navíc to asi nebude licenčně úplně ok. Tím je MS úplně ztracenej. To je obtíž nad odbtíže: Záloha AD řešena syncem s jinou AD je fakt humusárna.

U linuxu si člověk pomalu vystačí s "cp -a" a případně exporty db. U win je v háji. Existují sice komerční produkty, který dokážou zazálohovat celou partition za běhu systému, ale ta cena, ty objemy dat a jistota, že se to proběhne plně ok a bez nějakého extra vytížení. V dnešní době je třeba se na takový věci vykašlat. Používat jen nástroje na zálohu db a kompletní zálohy systému včetně AD dělat jednou za čas a to tak, že systém bude virtualizovaný.

Prostě všechno virtualizovat a pak si člověk vystačí s jedním zálohovacím nástrojem. Všechno se x zjednoduší. Bát se HW pádu člověk nemusí atd.

Možná napíšu aj článek, jak jsem virtualizoval exchange s GB db. Mám teď nainstalovaný Server ve virtuálu na notebooku dolaďoval jsem skripty na sekundární vzdálenou zálohu přes rdiff-backup, při troše dobré vůle to jde naskriptovat včetně VSS a zdá se, že po obnově to nijak neprotestuje a tak jsem se na ten ntbackup kouknul:

... červenec Alpin privat vyprask rakoskou, Ostatním postupně také opadly zábrany a tak bylo možné prohlédnout si ostatní. Petr řekl "Já to zkusím a pít. Sex po webce prague princess · Ceske pornohvezdy romka na sex · Erotické masáže ostrava jozefina · Alpin privat dlouha videa · Seznamka amatéři grupac. únor Alpin privat prvni analni sex · Ženská masturbace privat praha 6 · Grupac privat pusinky · Erotická masáž olomouc hd czech porn · Mature sex.

No, tak v bodech: V dnešní době si je většina groupware řešení konkurence schopná. Exchange má jen tu výhodu, že jsou všude outlooky a tudíž nikdo nemusí řešit klientské aplikace, licence, jejich nákup a instalaci. Nejsou k dispozici dema, trial verze apod. Nejsou k dispozici žádné recenze a rozumné plky o funkčnosti daného produktu. Jediná možnost je, kontaktovat distributora daného software, který vám ho předvede někde na jejich firemním stroji a s trochou štěstí se za těch pár hodin o tom produktu něco dozvíte.

Zjistit, jak jsou data ukládána, jak vše funguje? Jedině od nějaké konzultační firrmy. V posledních dnech se ani nedostanu přes rozcestník, který má CA na svých stránkách.

Jednou jsem se k nim doklikal a raději si odkaz rovnou zařadil do záložek A takto bych mohl pokračovat. Samozřejmě existují výjimky vzor vší počestnosti je třeba oracle , ale pořád je to děs běs. Kdyby ony firmy daly k dispozici manuály, nějaký pořádný wikiny a trial verze, tak by zákazníci nemusely utrácet x desítek tisíc za školení a možná by se ještě rozkřiklo, že ta sláva toho produktu již není aktuální.

Na druhou stranu, má to všechno aspoň jedno pozitivum. Za ten rok jsem se naučil s Exchange pracovat, nastavovat ho, ladit a to samé se Serverem Teď si dost očuchávám SBS a hlavně Exchange Jako novinku tu máme SBS vista jako server: Pomalu se ze mě začíná stávat aj MS Server správce a já myslel, že s hackováním winxp si vystačím: Musim rici, ze celkem trefny komentar, i kdyz je psan z hlediska cloveka, ktery zacinal na Linuxu a MS prilis zkusenosti nema.

Ja jsem zacinal na MS a o MS produkty se staram pomerne ve velkem a navic jiz dlouhou dobu pracuji zaroven s linuxem, takze jsem schopne srovnavat. Muzu rici jednoznacny vysledek: Jedine problemy ktere jsme pri nasich mailboxech mely byly zapricineny NODem To se tyka samozrejme pouze groupwise a i ten vyuzivame jen v mensim meritku.

Samozrejme jako mailovou branu mame linux jak jinak. Antispam na MS Exhchange je smesna nefunkcni fraska. Ale logovani je dlouhodoby prolem MS produktu, ktery MS nijak nereni. Samozrejme jednotlive veci musi byt oddeleny hlavne z hlediska obnovy. Obnova systemu je napr. Proto pokud jsou radice AD oddeleny je obnova ze zalohy pomerne jednoducha. I obnova mailboxu ze zelohy je sice casove narocna, ale pouzitena.

Jinak musim souhlasim z autorem, ze MS Exchange je naprosty nedodelek a shit, ktery ma za cil se zalibit kravatakum a maximalne nasrat administratory! A hlavne boze te prosim, at se nikdo v nejblizsi dobe nerozhodne, ze prejdeme na MS Exchange !!!!! Nedavno jsem byl na skoleni na tema prechon z MS Exch   na I kdyz mam pomerne znaecne znalosti, stacila chvile nepozornosti pri realizovaci sloziteho postupu pri migraci na Ms Exch a v tu chvili nebylo mozne odinstalovat puvodni MS Exch Kazdopadne jeste kometar k zalohovacimu sw: Pracoval jsem takrka se vsim a musim dat za pravdu autorovy clanku, ze ArcServer je naprosty shit.

Docela pouzitelny je HP OmniBack. Omlouvam se za pravopisne chyby. Psal jsme to ve spechu. Ano, zapente na klikani a naucte se powershel, ale jak mele zvladate powershel, tak toho udelat s EX docela dost.

Nastaveni DNS ve vasem pripade mi nejde dohlavy. V pripade ze jste vytvareli novou domenu, tak je to automatika. Popravde receno, nevim co se na tom dalo zkazit. Zalohovani - ve vetsine pripadu se pouziva Symantec backup exec, takze se s tim musi pocitac. Ten zazalohuje i samotne mailboxy.

Ono to neni jednoduche najit nekoho, kdo vam plati dalsi vzdelavani a zaroven poskytuje moznost si to v praxi vyzkouset. Oni Vas nechaji si stim hrat v pracovni dobe ne?

Nasadeny Exchange uz funguje ale bol to tuhy boj. Doteraz ziadne zo slubovanych skoleni: Nemozem sa pozerat na to, ako ten humus vytazuje dve 4jadrove masiny so 16 giga ram plus raz tolko swapu.

Popri tom doziva starucky postfix na SunFire vke ktory za 6 rokov nemal problem. Proto pozor na manazery s nadstandardnimi platy. Vim, ze hospodarstvi Ceske Republiky stoji a pada s temito schopnymi, vykonymi, Presto to vsechno je ovsem potreba obcas tyto nadcloveky poradne pretahnout necim pres hlavu, aby si uvedomili, jake skody dnes a denne nasi spolecnosti pusobi. Řešil jsem něco podobného pro cca schránek a mam to za stejný prachy co vy pro 25 schránek.

Tuším se tomu říká Kerio Mailserver. Vše je za ty prachy OK i z Blackberry. A navíc mně to pro ty masy běží v 1 nepříliš rozežraném virtuálu. Nerad dělám reklamy, ale tuším mám už 2 roky po starostech. Když mám maximální velikost příchozí zprávy např. To je ze "zivota" Asi by se dalo vypravet podobne Já sice s Windows na desktopu nemám většinou moc problémů, nicméně na serveru bych ten krám nechtěl, ani kdyby mi za to zaplatili Jednou jsem se k nim doklikal a raději si odkaz rovnou zařadil do záložek.

No - mozes len lutovat, ze o tej zimbre si vela nerozmyslal. Tak ja mam napriklad samozrejme okrem tych mensich jednu instalaciu o cca mailboxoch a:. Teraz absolutne netusim, ze akym tonom si to pisal ci fakt opytovacim, alebo ironickym ale kazdopadne zimbra fakt nie je len nejaka sprosta nadstavba nad postfix. A ked idem do podrobna, tak napriklad aj na opensource edicii mas vela toho na vyber. Konkretne ja doma samozrejme kvoly cene pouzivam na nasom rodinnom serveri opensource verziu a na synchronizaciu s priatelkynym IPhonom a mojim Windows Mobile pouzivam http: Takze - kludne tomu uverim, ze exchange ma aj nejake ine netusene moznosti o ktorych sa mi ani nesniva, ale zaroven verim, ze ich prakticky skoro nikdo nevyuzije.

Takze sumasumarum - zimbra nie je len nejaky sprosty mailovac samozrejme maily, kalendare, zdielane a co ja viem ake este kontakty, jabber, plna synchronizacia, A proč ste neuvažovali o Kerio mailserver? Verze i pro OS linux - nižší náklady, cena za klienta cca Kč, Outlook Connector Online i Offline, jednoduché administrační rozhraní.

Lepší vlastnosti než Exchange. Migrašní nástroje podporující i IMAP. Styl Standardní světlý Oficiální tmavý. JURI schválil novelu směrnice o autorském právu v online prostředí. Praktické úlohy z kybernetické bezpečnosti. Školení, kurzy, semináře a rekvalifikace ». FreeBSD slaví 25 let. Google YouTube žádá po Blender Foundation zapnutí reklam. Oficiální YouTube kanál Blenderu je blokován.

Jak čtete delší texty z webových stránek? Nový nejvýkonnější superpočítač Jaderné noviny — Připojování souborových systémů bez práv v roce 20 HDmag.

Střípky z IT - 3: Uhádnete, kde byl problém? Přístup k archivovaným zápisům za jednotlivé měsíce. Poslední screenshot mého desktopu. Přístup na osobní hlavní stranu a na hlavní stranu všech blogů. Copak si o tom myslíte? Já bych to všechno lehce vyřešil, takový základy, jsi amatér.

Toto není pravda, článek je neobjektivní. Také bych to chtěl někdy zažít. Pár much ten Exchange má, ale jinak je to super grůpáč. Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědět Sbalit Link Blokovat Admin. Proč jste nešáhnuli třeba po PostPathu? Náklady jsou oproti Exchange který jsme měli my zhruba třetinové až čtvrtinové kalkulace pro mailboxů.

Abych pravdu řekl, tak na zprávičku tady na abclinuxu si vzpomínám, ale jen potom, co jsem si jí znovu přečetl. Teď jsem se třeba pokusil doklikat na cisco stránkách na ten mailserver a kdežpak, úspěšně se v jejich rozcestníku ztrácím: My měli to štestí, že jsme to zakoupili ještě před tím, než je Cisco zkoupilo Takže máme přístup na support, FTP pro aktualizace atd. Jinak teď se na to proklikat je vážně děs.

Ale jinak PostPath funguje parádně. Ahoj Kečupe, díky za pěkný příspěvek. Máš zkušenosti se serverama ? Tam totíž ntbackup není. Dá se doinstalovat ze stránek MS, ale ten neumí zálohovat, jen obnovovat.

Někde jsem četl návody, jak ho tam šoupnout i s dll knihovnama z win2k3, ale to je humusárna, kterou bych na produkčním serveru nikdy neudělal a navíc to asi nebude licenčně úplně ok. Tím je MS úplně ztracenej. To je obtíž nad odbtíže: Záloha AD řešena syncem s jinou AD je fakt humusárna. U linuxu si člověk pomalu vystačí s "cp -a" a případně exporty db.

U win je v háji. Existují sice komerční produkty, který dokážou zazálohovat celou partition za běhu systému, ale ta cena, ty objemy dat a jistota, že se to proběhne plně ok a bez nějakého extra vytížení. V dnešní době je třeba se na takový věci vykašlat.

Používat jen nástroje na zálohu db a kompletní zálohy systému včetně AD dělat jednou za čas a to tak, že systém bude virtualizovaný. Prostě všechno virtualizovat a pak si člověk vystačí s jedním zálohovacím nástrojem.

Všechno se x zjednoduší. Bát se HW pádu člověk nemusí atd. Možná napíšu aj článek, jak jsem virtualizoval exchange s GB db. Mám teď nainstalovaný Server ve virtuálu na notebooku dolaďoval jsem skripty na sekundární vzdálenou zálohu přes rdiff-backup, při troše dobré vůle to jde naskriptovat včetně VSS a zdá se, že po obnově to nijak neprotestuje a tak jsem se na ten ntbackup kouknul: Tipuju, že tam snad částečná záloha pouze některých určených adresářů nebo souborů naskriptovat půjde, jinak bych to považoval skutečně docela za průser Kruci, tak i v PowerShellu jde zálohovat pouze celý systém nebo jednotlivé disky.

Samostatné adresáře ne a nepřišel jsem ani na to, jestli jdou alespoň některé excludovat. Tak tedy to je dost na pytel, pane velitel A to mi teď u jednoho zákazníka asi jeden SBS spadne na hlavu. Asi začnu lobovat za downgrade na SBS , když to tak čtu Me se ten clanek zda neobjektivni z pohledu amatera doufam, ze se neurazite. Migroval jsem Exchange na forest to forest a musim rici, ze jsem byl prekvapen.

Delat vse na jednom boxu je totalni blbost. Souhlasim s tim, ze Linux jako branu, se spam filterem atd. Za den by se to zvladlo. Nejde o složitost DNS. Nastavení DNS je ve windows jednoduchý. Jde o to, proč mi dělalo to, co mi dělalo. Navíc bývalý kolega windowsák mi říkal, že někdy je třeba DNS mmc zavřít a znovu otevřít, protože se po nějakých změnách nereloadne jeho okno, ač člověk dává třeba deset reloadů za sebou a měl pravdu.

Do takového stavu jsme se dostali asi 2x. Jak vše v jednom boxu? Máme relay a celou bránu na linuxu od ISP, takže exchange je chráněný a nevím, proč by blbej mailserver pro mailboxů ano, k ničemu jinému ho nepoužíváme měl běžet na dvou až třech mašinách virtuálech. Abychom MS zaplatili za další jednu, nebo dvě licence na server?

Na cmdlety ani powershell jsem si nestěžoval, stěžoval jsem si na nenažrané gui, na owa, jenž je na běžné používání k ničemu, protože notifikace, na koexistenci all-in-one, na nedostupnost různých fcí třeba ta archivace, pořádné logování atd. Tady nejde o to, zda umím, nebo neumím nastavit exchange, tady jde o to, že to ten exchange prostě nemá, nebo to neumí, nebo to oficiálně nepodporuje.

Zalohovani - ve vetsine pripadu se pouziva Symantec backup exec, takze se s tim musi pocitac Co je tím myšleno? Měli jsme zavedený zálohovací software, který byl ve firmě dlouho před mým nástupem. Proč vyhazovat program za 20 ,- a kupovat jiný, když by to měl podle jednoduchého rozšíření zvládat. Žádné recenze k dispozici nebyly, tak se tomu prostě věřilo.

Navíc MS ho na svých stránkách doporučuje. On funguje, umí zálohovat samotné mailboxy, ale má dost chyb, nu. Ano, za den by se to zvládlo, ale jak? U vás o sto klacků dráž. Všechno odděleně, víc licencí, nový backupovací nástroj atd.

Kdybych se mohl zpětně vrátit rok dozadu a měl ty možnosti a dnešní znalosti, tak dle svých zkušeností ten exchange také v pohodičce za den naladím, nevidím v tom problém. Co byste udělal jinak? Jistě, DNS byste asi vyřešil v pohodě. Zálohovací nástroj byste dal BackupExec já nyní FastBack , ale co to ostatní? Tyto dvě věci jsou jen drobosti. Zálohy jedou a musí se prostě hlídat. DNS "jen" plivalo milion eventů, ale jinak ok: Né, opravdu, co by se natom dalo jiného vylepšit a mít to všechno all-in-one?

To jsem se pobavil a Vas lituju. Hmm, není co závidět. Žádná školení nám nikdo neplatí. Prostě chceme tohle, tak to nainstalujte a prostě to tu poběží a butete to spravovat. Tak to v praxi chodí: A na otázky typu školení, zda by nám firma nějaký nezaplatila, se dozvídáme od ředitele: Všichni se tam flákají a nic se nenaučí".

Nu a druhý den za náma přijde, zda bychom u něj neprovedli nějaké školení ohledně outlooka, aby to velcí šéfové uměli ovládat: Tak to ano, no. Hrajeme si s stále s něčím: Řekl bych, že u Exchange bude úzké hrdlo spíš v diskovém poli.

Alespoň to je moje zkušenost u Exchange serveru. Ta jeho databáze je problém. Osobně máme procák v řádu procentítek. Horší je, když je trochu větší datový tok, má člověk zprovozněný nějaký archivační program a diskové pole pak nestíhá většinou bývá všude pětkové pole , čímž procák začne nechutně skákat nahoru.

Bacha na místní Ideopolicii. Blbec ve vysoky funkci! In 'pacman -Syu' we trust! Přetáhnout přes hlavu je čas od času potřeba každého člověka, je naprosto jedno jaké má nebo nemá společenské postavení. Rozlišovat lidi podle postavení stylem " Ty chudý jsou hajzlové " nebo " Ty bohatý jdou hajzlové " je v principu to samé - stejný nesmysl Myslím si, že s těma zkušenostma to asi nebude tak žhavý.

Zdá se mi, že ohledně windows serveru mám silné mezery: Přecijen, člověk řeší ty nutné věci a na omáčku okolo nemá čas. Třeba synchronizaci,zálohu,převod doménového řadiče jsem nikdy nedělal. Teoretický postup znám, bývalý kolega to tu kdysi dělal, ale to je asi tak vše. A myslím, že podobných mezer bych našel ještě více. No aby se tu objevil taky jiný názor, tak mě osobně Kerio Mailserver v některých věcech pěkně pije krev.

Kromě padavosti Outlook connectoru bez kterého je to kolem kalendářů a podobných věcí poměrně nepoužitelné mě no mě, hlavně uživatele asi nejvíc vytáčí notifikace o plné schránce.

Nemáte tohle nějak vyřešené? Zkoušel jsem hledat způsob, jak pravidelně procházet zaplněnost schránek nějakým skriptem a posílat to postmasterovi, ale na žádné rozumné API jsem taky nenarazil. Vtip je o tom si taky nastavit korektně maximální velikost 1 přijaté zprávy.

No to sice je. Ale v našem případě nepřipadá v úvahu respektive velikosti, které v úvahu připadají jsou tak vysoké, že by to problém neřešilo. No, pekne nahlednuti na kvalitu MS produktu a MS certifikaci.

To by jeden blil. Skutečně nemám v plánu zničit Microsoft. Bude to jen zcela neúmyslný vedlejší efekt. Možná trošku mimo hlavní téma, ale A právě ta poslední položka mi vyhodí chybu, že stránka nenalezena. Jak ve firefoxu, tak v IE, tak v opeře. Proto jsem psal o tom rozcestníku. No, u nich to zas tak tragický není.

Nějakou lehkou dokumentaci mají. A s helpem si člověk také vystačí. Ale ty stránky a support: V půlce čtení mě to začlo nutkat na zvracení, takže jsem to do konce nedal. Já taky ne, jenom sem se u toho potutelně a škodolibě usmíval při půl roku staré vzpomínce na naši migraci na Kerio. Autor blogu jistě promine mé hlasité Nelsonovské Cháchá: Hmmm, zazivam neco podobnyho s Novell Groupwise, ale rekl bych, ze ten beha o trosku lip nez ten Exchange, min.

Ikdyz treba ted zjistujeme, ze kontakty asi v zaloze nemame - dost vtipny. A proto se ridim pravidlem, kdyz kupovat nejakej komercni produkt, tak jedine s podporou. Tak muze clovek aspon prudit. Bez podpory si muze jit hodit masli. Tak ja mam napriklad samozrejme okrem tych mensich jednu instalaciu o cca mailboxoch a: Je Zimbra schopna syncovat s iPhonem kompletne? Jinak jako rozhodne se nechci zastavat Exchange, ale mam pocit, ze nekteri lide tu nepochopili, ze Exchange se snazi delat mnohem vic nez jen maily.

Takze reci typu "no vidis, my mame Supermegamailserver a jsme v pohode" jsou dost mimo Psal jsem to jako naprosto regulerni otazku Vypadal jsi, ze s tim mas zkusenosti, tak me tahle vec zajimala Psal jsem, ze se Exchange neminim zastavat Vždycky jsem rád, když se ukáže, že ten MS je skutečně takový shit, jak všude rozhlašuju. To už jsem psal. Groupware řešení od bylo ok, ale když chtěl ředitel blackberry, tak to v té době umělo oficiálně spolupracovat jen s exchange a lotusem.

A věřit nějakým nepodporovaným řešením jsme nemohli. Odzkoušet jsme to také nemohli. V tom kvantu věcí okolo exchange jsem zapomněl napsat info o třetím pádu exchange, takže jsem ho doplnil.

Já mám opačné zkušenosti. Instalace Exchange teda není úplně jednoduchá pro někoho, kdo MS prostředí nezná. Provozujeme asi schránek, postupně se upgradovalo z Exchange na a Z mého pohledu se Exchange nainstaluje a pak prostě funguje a je na něj spolehnutí. Tak mé problémy jasně pramenily z několika věcí, tou nejhlavněší je asi nemožnost jakýchkoliv školení.

Věřím, že kdybychom na nějaké šli, tak minimálně dvoum pádům exchange v pohodě předejdeme. To, že provozujeme nestandardní instalaci vše na jednom serveru samozřejmě způsobilo jeden pád, který jsme vzápětí ošetřili limit alokace paměti pro store. Takže až do minulého týdne bych se s tvým názorem stotožňoval, protože chyba byla způsobena převážně naší nevědomostí.

Expres pizza mlada boleslav děvky litoměřice masturbace malich Porno videašukání holčičky zdarma online ke shlédnutí. Největší výběr dlouhých porno videí na téma šukání holčičky. Porno malich holcicek Ten je ale velikej.

Úžasná kamoška na sex. Sex z vlastního pohledu. Porno sex malich Porno sex malich. Metody zvětšení penisu - Sexus. Můj klacek - zpověď je mi 18 let.

Porno malích dívek - dlouhá pono zdarma incest eroticke fotky malich holcicek. Videa mrdani malich holek Asijské HD porno porno malich divek mrdani malich holek analni kolik krystalem s videa.

Masturbátor Tenga Deep Throat do Kč přímo od výrobce Sukani malich chlapcu videa

Grupac alpin privat

Sex poloha 69 kamasutra polohy

Thomasine Mcglasson